San Antonio

                                                                                     

                      STANCIJA SAN ANTONIO

Stancija San Antonio je ekologicky certifikovaný výrobce olivového oleje (HACCP).
Jejich produkce každoročně získává ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích.
Olivový mlým San Antonio patří k nejmodernějším v Eropě.  I přesto, že jde o mladou lisovnu ( otevřena 2014), patří k absolutní špičce a je světově uznávána.
Stancija San Antonio (Vodnjan) vlastní  více než 7000 olivovníků v oblasti známé pro svůj vysoce kvalitní olivový olej ještě z římských dob.
Olivy s mezinárodní ekologickou certifikací rostou na mírném svahu věčně zalitého sluncem , mezi 80- 106 metry nad mořem, jsou vzdálené asi 2,5 km od moře .
Stancija San Antonio vyrábí jak monosortní (jednodruhové) světově oceněné Extra panenské olivové oleje (Karbonaca, Istarská Bjelica, Leccino, Buža Vodnjanská),  tak i jeden Blend (mix ze čtyř výše uvedených monosortů).
V překrásných hájích San Antonia naleznete 4000 sazenic autochtoních odrůd oliv pocházejících z původních starých stromů .
Některé olivovníky byly staré přes 300 let, z nich byly získány nové výhonky, které jsou díky své autenticitě odolnější vůči škůdcům, dokonale přizpůsobené klimatu a hlavně si zachovaly chutě a vůně starých istrijských olivových hájů.
Lisovna vybavena nejmodernějšími  technologiemi zaručuje, že olivy jsou zpracovány do 6 hodin po sklizni a po dobu zpracování se olej nezahřeje na více než na  26°C.
Stancija San Antonio klade důraz na ekologické pěstování a zpracování oliv a díky nejmodernějšímu způsobu skladování oleje ani po 2 letech neztrácejí svou kvalitu a hodnotu.


V roce 2021 bylo San Antonio vyhlášeno nejlepší lisovnou olivového oleje v Chorvatsku.


Farma San Antonio má neopakovatelnou atmosféru, 100% cítíte, že tady jsou olivy v dobrých rukou….
Majitelé farmy většinou nenajdete u počítače v  kanceláři,  jsou v terénu a věnují se tomu co májí rádi nejvíc - péči o olivovníky….
Tato péče je cítit z každé kapky oleje San Antonio….
Proto v naší nabídce San Antonio prostě nemůže chybět.