Istrie je opět TOP destinací olivového oleje

Prestižní světový průvodce prémiovými extra panenskými olivovými oleji, Flos Olei , vyhlásil Istrii za region s nejlepšími olivovými oleji na světě šest let po sobě - v letech 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 a 2021!

 

 

Olivová ratolest je symbolem míru a odolné olivovníky jsou neoddělitelně zakořeněny ve Středomoří, včetně Istrie. Tradice pěstování oliv na Istrii sahá až do starověku, kdy staří Římané uznali istrijskou úrodnou půdu jako vhodnou pro pěstování nejslavnějšího středomořského elixíru - olivového oleje.

Moderní istrijští výrobci olivového oleje využívají této dlouholeté tradice k tomu, aby vám nabídli některé z nejlepších olivových olejů na světě. 

 

Proč je istrijský olivový olej jedním z nejlepších na světě?

Istrijský olivový olej je díky chladnějšímu klimatu, ve kterém istrijské olivy rostou, zdravější a aromatičtější než oleje z jižních částí Evropy a severní Afriky.

Nejstarší olivovník na Istrii se nachází v Brijuni a bylo vědecky prokázáno, že je starý přibližně 1600 let. Na Istrii se pěstuje až 23 odrůd oliv, z toho 11 autentických a 12 zahraničních.

Proč je olivový olej tak vzácný?

Olivový olej je nejdůležitějším typem tuku v lidské výživě, a je proto široce známý jako tekuté zlato. Je základní složkou středomořské kuchyně, jedné z nejzdravějších na světě.

Ochutnejte nejlepší olivový olej na světě

Istrijské oleje jsou podle světových standardů považovány za oleje nejvyšší kvality a u nás je můžete kdykoli vyzkoušet.