Brist

3 položek celkem
DELICATO
590 Kč

Brist DELICATO 500 ml Lehké a svěží, s tóny trávy, čerstvých bylinek a zeleného jablka.   

Kód: 225
INTENSO 2
590 Kč

BRIST OLIVE OIL INTENSO 500 ml Robustní a intenzivní olej s vůní divokých bylin, intenzivní ovocností, vyváženou hořkostí a výraznou kořenitostí.  

Kód: 222
Brist Sta MARGHERITA 500 ml
590 Kč

Brist Sta Margherita 500 ml Odrůdový extra panenský olivový olej

Kód: 228

                                                                                                       

 

Za značkou Brist stojí istrijsko-irská rodina z Vodnjanu na jižní Istrii v Chorvatsku, která vyrábí vysoce kvalitní extra panenský olivový olej již téměř dvě desetiletí.

Oleje Brist jsou vytvářené s velkou vášní a především s velkým respektem k přírodě. Společnost Brist se stará o staleté a nově vysazené stromy původních istrijských odrůd, které  rostou v  krásně umístěném olivovém háji s nádherným výhledem na souostroví Brijuni.

Jejich malý, ale pracovitý tým tvoří  Silvano, povoláním inženýr, který se jako správný perfekcionista stará o olivový háj i o celou produkci; Paul, architekt, který se zamiloval do olivového oleje , který teď vede prodej a export, a pak je tu – Lena, archeoložka a historička umění s hlubokou láskou ke gastronomii a olivám olej. Lena vyrovnává mužské energie, stará se o  vizuál a design, vztahy se zákazníky a propagaci. Jako certifikovaný degustátor olivového oleje také většinou vede prezentace a degustace.

Jejich malý obchod ve Vodnjanu je místem, kde se vyměňuje mnoho příběhů, kde vás tito lidé vezmou na cestu olivovým olejem.